2015-03-27
Van Duitsland verkregen informatie van gestolen cd-rom is rechtmatig
Publication
Publication
Hof Amsterdam 27 november 2014, nr.12/00818, 00819, 00820, 00821
Nederlands Tijdschrift voor Fiscaal Recht , Volume 2015 - Issue 392
De Duitse autoriteiten hebben aan Nederland spontaan inlichtingen verstrekt die afkomstig zijn van een gestolen cd-rom met informatie afkomstig van een bank in Liechtenstein. Daaruit blijkt dat belanghebbende is geregistreerd als uiteindelijk gerechtigde van een op naam van een Stiftung staande bankrekening. Belanghebbende erkent dat hij heeft beschikt over gelden op de bankrekening.
In hoger beroep gaan de grieven over de al dan niet rechtmatige verkrijging van het renseignement en het al dan niet rechtmatige gebruik ervan. Belanghebbende doet een beroep op het verdedigingsbeginsel uit Sopropé. Volgens het hof is geen sprake van schending van het Unierechtelijke verdedigingsbeginsel.
Additional Metadata | |
---|---|
hdl.handle.net/1765/79715 | |
Nederlands Tijdschrift voor Fiscaal Recht | |
Organisation | Erasmus School of Law |
Neve, L. (2015). Van Duitsland verkregen informatie van gestolen cd-rom is rechtmatig. Nederlands Tijdschrift voor Fiscaal Recht, 2015(392). Retrieved from http://hdl.handle.net/1765/79715 |